Reflexní masáž

Existuje mnoho druhů reflexních masáží, které jsou zaměřeny na různé části těla.

Reflexní masáž chodidel a nohou

Reflexní masáže v mém studiu v BrněSpecializuji se na reflexní terapii plosek (chodidel), nártů a nohou, kterou považuji za velmi blahodárnou a příjemnou. Pomocí této masáže pomáhám svým klientům zlepšit zdraví celého organismu.

Masáží lze ovlivnit stav všech orgánů v těle, ale také svalového a kosterního aparátu. Na chodidlech se vyskytují reflexní zóny všech částí těla. Zjednodušeně lze říci, že mačkáním lze jednotlivé orgány a části těla stimulovat. Naopak hlazením dochází k jejich uklidnění.

Reflexní zóny na noze

Reflexní masáž nohou je velmi efektivní. Svojí účinností mnohdy převyšuje akupunkturní ošetření i reflexní masáže prováděné na dlani či jiných částech těla. Proto je třeba reflexní masáž provádět opatrně a měl by ji provádět pouze zkušený reflexní terapeut. Masáží lze tělu velmi pomoci, ale v některých případech, při nešetrném zásahu, také obtíže zhoršit.

Ke kvalitnímu provádění masáže tedy nestačí pouze kvalifikace, ale je třeba mít také cit a zkušenosti. Jsem slepý a proto dovedu velmi dobře vnímat povrch chodidel svým hmatem i citem a intuicí.

Diagnostika potíží pomocí reflexologie

Podle bolestivosti jednotlivých reflexních plošek lze snadno poznat kde se v těle vyskytuje problém. Vyšší bolestivost signalizuje dysfunkci. Naopak nebolestivá zóna dává tušit, že je daný orgán zcela v pořádku a nepotřebuje další péči. Při reflexní masáži vždy kontroluji všechny důležité orgány v těle a harmonizuji jejich fungování.

Cena reflexní masáže

Podívejte se do ceníku masáží a objednejte se na takzvanou reflexku ještě dnes.