Masáž rukou

Masáže rukou se provádějí poměrně málo často a je to veliká škoda. V dnešní době pracují lidé velmi často s počítačem a tím jednostranně zatěžují prsty, dlaně, zápěstí i celé paže.

Rozproudění lymfy v rukou

DSC_3301Ruka je úžasný nástroj. Pro většinu lidí jsou ruce pracovním prostředkem. Mnohdy o ně však příliš nedbáme. Masáže rukou Vám pomohou rozproudit nejen krevní oběh a uvolní svaly a klouby, ale také výborně nastartují lymfatický systém, který z ruky odvádí vše co v ní nemá být. Ruce se po masážích stávají podstatně citlivějšími a lépe fungují. Masáže tedy slouží i jako prevence závažných chorob a poruch i pohybových potíží. Doporučuji pravidelné provádění masáží rukou zejména u lidí, kteří dělají sedavou práci u počítače.

Karpální tunely na rukou

Syndrom karpálního tunelu způsobuje poškození středního nervu v karpálním tunelu. Jedná se o útlakový syndrom, který vzniká často jednostranným namáháním nebo po úrazu rukou. Častou příčinou jsou také záněty šlach a vazů v zápěstí. Tento syndrom se častěji vyskytuje u žen, ale není to pravidlem. V poslední době se velká část pacientů rekrutuje z uživatelů počítačů, kteří díky nesprávnému a přílišnému používání myši příliš namáhají zápěstí.

Postižení karpálních tunelů způsobuje bolest, která se často objevuje v noci a v klidovém stavu. Mezi příznaky patří také mravenčení a snížená citlivost nebo pálení prstů na rukou.

Lékaři často řeší problémy operativně. Bohužel však ani toto řešení nebývá někdy definitivní a vede k dalším zákrokům, které nemají předem jasný výsledek. Pomocí masáží a cvičení rukou lze velmi efektivně zlepšovat stav postižení a při pravidelných masážích dochází někdy zcela k vymizení příznaků. Mým klientům s těmito potížemi doporučuji kromě masáží také cvičení a protahování prstů, zápěstí, dlaní i celých rukou. Kromě toho je třeba pohlídat správné sezení. Masáže pomáhají často také v akutních stavech. Nicméně nejsou náhradou lékařské péče a vždy je třeba provést odborná vyšetření a zvážit ve spolupráci s lékařem vhodnou terapii a její postup.

Cena masáže rukou

Prohlédněte si ceník masáží a objednejte se ještě dnes.