Masáž zad

Masáže i bolesti zad jsou staré jako lidstvo samo. Už ve starověku dokázali maséři a lazebníci ulevovat nemocným a trpícím od úporných bolestí těchto partií pomocí masáží, bylinek a vonných olejů.

Masáže zad ve studiu Pavla Ondry v BrněPříprava na masáž zad

Před masáží je dobré se osprchovat, zklidnit se a pokusit se alespoň hodinu před procedurou nic nejíst. Pokud jste však některé z těchto doporučení nedodrželi, nemusíte se ničeho bát. Průběh závisí vždy na aktuálním stavu klienta a masírovaných partií.

Co po masáži

Masáž je intenzivním zásahem do svalových partií, ale i do organismu jako celku. Proto se nedoporučuje po masáži vyšší fyzická aktivita a je lepší zůstat spíše v klidu. Také je dobré hodně pít. Nanesený masážní olej by se neměl ihned odstraňovat vodou, ale nemusíte se obávat přílišné mastnoty, protože tu Vám po skončení masáže otřu ručníkem.

Jak často jít k masérovi

Masáž lze absolvovat téměř jakkoli často. Optimální je chodit na masáže v pravidelných cyklech. Doporučuji alespoň jednou za 14 dní.

Bolesti zad a jak s nimi naložit

Lidé často své problémy s bolestmi řeší polykáním prášků. Ty však nikdy nedokážou odstranit příčinu, ale řeší pouze akutní následky. Proto se musíte postavit problémům čelem a začít potíže aktivně řešit.

Tělo potřebuje dostatek posilování, protahování i vytrvalostních cvičení. V kombinaci s masážemi se pak tělo snadno zregeneruje a zrelaxuje do té míry, že nebudete potřebovat žádné léky a budete si moci užívat kvalitnějšího života. Nedopusťte aby bolest ovládla Váš život a udělejte vše pro své zdraví.

Masáž zad ceník

Investujte několik set korun měsíčně do svých zad. Vyplatí se to. Podívejte se do ceníku masáží.